Montaż okien dachowych

Okna dachowa po montażuPlanując utworzenie w domu poddasza użytkowego, niezbędne będą okna dachowe. Zapewniają nie tylko właściwe doświetlenie pomieszczenia, ale przede wszystkim odpowiednią wymianę powietrza i wentylację. Montaż okien dachowych najlepiej przeprowadzać w momencie wykonywania pokrycia dachu. Oferujemy rozwiązania kompleksowe, które pozwalają na połączenie tych dwóch prac i odpowiednie ich zaplanowanie.

Okna dachowe plastikowe są jednymi z częściej spotykanych. Charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne oraz bardzo dobrą izolacją cieplną i akustyczną. Montowane są w różnych wersjach, w zależności od potrzeb i uwarunkowań technicznych: obrotowe, wysokoosiowe, uchylno-obrotowe, kolankowe, balkonowe i wyłazy dachowe. Podobne rozwiązania stosuje się także montując okna dachowe drewniane. Są one najczęściej wybierane przez osoby, które cenią sobie estetykę budynku. Właściwości izolacyjne mają zbliżone do ich wersji plastikowej.

Zalety okien dachowych to przede wszystkim właściwe nasłonecznienie pomieszczeń. Pełnią rolę świetlika, który doprowadza do poddasza naturalne światło. Dodatkowo stanowią wentylację, zapewniającą odpowiednią wymianę powietrza w pomieszczeniu. Sprawiają także, że poddasze użytkowe może być używane jako pokój, bądź pomieszczenie pracy.

DO GÓRY